Program Promocji Zdrowia - Wybieramy zdrowie!

Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku – Zdroju decyzją całej społeczności szkolnej wykazała chęć udziału w projekcie Szkoła Promująca Zdrowie, gdyż zależy nam na podejmowaniu działań w zakresie kształtowania postawy zdrowego stylu życia i stwarzaniu warunków sprzyjających dobremu samopoczucie społeczności szkolnej, tworzeniu zdrowego środowiska. Usystematyzowane działania wynikające z programu mają pomóc w dokonaniu zmian dla poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia oraz podnosić wiedzę i świadomość tego,  jak zdrowiej i lepiej żyć.

Program skierowany jest do uczniów, nauczycieli i rodziców. Poprzedzony został diagnozą, dzięki której określiliśmy mocne strony naszej szkoły oraz zmiany, które należy wprowadzić w pierwszej kolejności. Diagnoza wskazała, że priorytetowe problemy wymagające rozwiązania to: poprawa warunków pracy i wypoczynku, zmiana asortymentu produktów dostępnych w sklepiku szkolnym oraz organizacja pracy i zajęć pozalekcyjnych.

Hasło przewodnie naszego programu to „Wybieramy zdrowie”. Zadania przewidziane w programie zostały uwzględnione również w planie pracy szkoły, programie profilaktycznym i wychowawczym, planach wychowawczych i dydaktycznych nauczycieli.

Cele programu:

1. Zapewnienie optymalnych warunków pracy i wypoczynku ze szczególnym zwróceniem uwagi na wyeliminowanie nadmiernego hałasu w czasie przerw, higienę i porządek.
  2. Poprawa sposobu żywienia, jakości i kultury spożywania posiłków.
  3. Kształtowanie zachowań (zdrowego stylu życia) sprzyjających zdrowiu, jego ochronie i dobremu samopoczuciu.

Zespół do spraw promocji zdrowia

w Szkole Podstawowej nr 3 w Busku - Zdroju

Poniżej dostępne dokumenty dotyczące programu