20 lat województwa świętokrzyskiego

Mija 20 lat od batalii o utrzymanie województwa z siedzibą w Kielcach. Chcąc upamiętnić olbrzymi wysiłek społeczny z tamtego okresu, Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ogłosił rok 2018 „Rokiem Jubileuszu 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego”, a dzień 5 czerwca ustanowił „Świętem Województwa Świętokrzyskiego”. W tym roku odbędzie się wiele imprez, spotkań, wystaw nie tylko przypominających wydarzenia sprzed 20 lat, ale i pokazujących przemiany, jakie dokonały się w naszym regionie przez dwie dekady.

Wydarzenia i imprezy planowane do organizacji w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku – Zdroju z okazji jubileuszu 20 – lecia Województwa Świętokrzyskiego.

1. Konkurs plastyczny dla uczniów „Świętokrzyskie moimi oczami” – termin realizacji maj 2018.
  2. Miesiąc wycieczek szkolnych – „Zwiedzamy Świętokrzyskie” – maj – czerwiec 2018.
  3. Wernisaż zdjęć – „Byliśmy, widzieliśmy, poznaliśmy – Nasze Świętokrzyskie” – wystawa po wycieczkach szkolnych i wakacjach – konkurs prac – wrzesień 2018.

5 czerwca uczennice Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Busku - Zdroju wystąpiły podczas koncertu, który zorganizowany został w ramach obchodów 20-lecia Województwa Świętokrzyskiego pn. ,,Świętokrzyskie to My". Koncert odbył się w Parku Zdrojowym, na którym zgromadzili się rodzice, kuracjusze, mieszkańcy Buska, uczniowie i nauczyciele innych szkół. Naszą szkołę reprezentowała grupa taneczna pod opieką p. Anny Polniak, w skład której wchodzą uczennice kl IVC i IVD , oraz uzdolnione wokalnie uczennice z kl IVC i IVE. Grupa taneczna wykonała dynamiczny układ taneczno - akrobatyczny, wokalistki zaprezentowały utwory: ,,Tyle słońca w całym mieście" i ,,Marshmello-Walves". Występy naszej grupy wywarły duże wrażenie na zebranych o czym świadczyły gromkie brawa płynące z widowni.

W miesiącu maju odbył się Szkolny Konkurs Plastyczny pod hasłem „Świętokrzyskie moimi oczami”.

Jakub Sztefko VA

Alicja Służalska VII A