Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POLICJI

„Policjant to naprawdę przyjaciel nasz bliski.Przyjaciel, który myśli życzliwie o wszystkich. Myśli o bezpieczeństwie na ulicy i w domu, Zawsze spieszy z pomocą, kiedy trzeba komuś pomóc.

15 czerwca  odwiedziliśmy  Komendę Powiatową Policji w Busku-Zdroju. W trakcie wizyty dzieci zapoznały się z pracą  policjantów, dowiedziały się, kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Z dużym zaciekawieniem obejrzały monitoring, komputery, radiostację.  Policjant dyżurny  przypomniał też numer alarmowy na policję 997 i 112 oraz istotne  informacje, które należy podać oficerowi dyżurnemu  w przypadku jakiegoś niebezpiecznego zdarzenia.

Kolejnymi punktami  spotkania było zwiedzanie policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Następnie  dzieci przeszły na plac, gdzie mogły obejrzeć policyjne radiowozy.

Każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu oraz usłyszeć sygnały dźwiękowe, co wzbudziło najwięcej emocji .

Miłą niespodziankę sprawili również dzieciom Panowie Policjanci, którzy podjechali na motorach policyjnych .

Na zakończenie  obejrzeliśmy świetlicę gdzie policjanci mają szkolenia i odprawy.

Spotkanie z Panami Policjantami odbyło się w miłej atmosferze z aktywnym udziałem dzieci, wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa  oraz przyniosło wiele radości.

W podziękowaniu za ciekawe zajęcia przedszkolaki wręczyły pracownikom policji dyplomy oraz rysunki na temat pracy policjanta. Po wizycie wielu chłopców zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne

To było niezwykle interesująca i pouczająca wizyta.

Serdecznie dziękujemy Panom Policjantom za życzliwość i poświęcony nam czas!

DZIĘKUJEM