Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia. To doskonała okazja do promowania czytelnictwa, podkreślenia znaczenia książek jako cennego źródła wiedzy oraz ochrona praw autorskich i wspierania wydawnictw, księgarń i bibliotek. Uczniowie naszej szkoły systematycznie odwiedzają naszą bibliotekę szkolną, co niezmiernie cieszy panią Alicję i pana Krzysztofa. W tym roku szkolnym Świetliczaki po raz kolejny zostały zaproszone na spotkanie do tego wyjątkowego miejsca. Wspólnie obejrzeliśmy film edukacyjny, z którego dzieci dowiedziały się jak powstają książki, co to są prawa autorskie i jak ogromny wpływ na nasz rozwój intelektualny i emocjonalny ma czytanie. Na koniec panie przeczytały dzieciom wiersz „Lokomotywa”, a Świetliczaki paniom wiersz „Rzepka” Juliana Tuwima. Wizyta w bibliotece zawsze sprawia wszystkim ogromną przyjemność i pozwala bliżej poznać niezwykły świat książek .

Serdecznie dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas. Zapraszamy do galerii zdjęć.