PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY NA SPORTOWO

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że aktywne spędzanie wolnego czasu i uprawianie sportu stanowią istotne elementy kształtowania postaw prozdrowotnych wśród dzieci, młodzieży  jak i dorosłych. Dlatego też należy na każdym kroku zachęcać do podejmowania wszelakich form aktywności sportowej. Wiosna to pora roku, która doskonale sprzyja tego typu przedsięwzięciom i działaniom, mającym na celu poprawę kondycji i samopoczucia po zimie.
          W naszej szkole 21 marca uczniowie przywitali wiosnę udziałem w szkolnym turnieju sportowym, zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego: panie - Annę Polniak, Renatę Kuzę oraz panów - Lecha Malczewskiego i Roberta Mazura przy współpracy z Samorządem Uczniowski.

Do zawodów stanęli uczniowie klas IV- V i VI-VIII w następujących konkurencjach:

- bieg z pochodnią,

- bieg z trzema różnymi piłkami,

- bieg w parach,

- bieg z piłeczką tenisową na łyżce.

Bo nic tak nie sprzyja spajaniu więzi jak wspólny udział w sportowej rywalizacji. Dowodem na to była wspaniała zabawa. Uczniowie klas, którzy nie brali udziału w konkurencjach, z zapałem dopingowali swoich kolegów i koleżanki.

Jeszcze raz dziękujemy nauczycielom wychowania fizycznego za organizację imprezy sportowej.

Drużyny, które zajęły kolejno I, II i III miejsce otrzymały dyplomy. Dla wszystkich uczniów był przygotowany słodki poczęstunek zakupiony przez Radę Rodziców.