Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych - 2023 z naszej szkoły.

Uczniowie z powiatu buskiego zdobyli 10 prestiżowych tytułów laureatów, aż 5 laureatów to uczniowie naszej szkoły.

Gratulujemy uczniom i ich nauczycielom!!! Są najlepsi w regionie świętokrzyskim.

Uczniowie Publicznej Szkoły  Podstawowej Nr 3 im. Płk. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Busku-Zdroju – Marcel Kwiatkowski, Natalia Domagała, Wiktoria Wieloch, Wiktor Majcher oraz Antonina Papier ze swoimi nauczycielami - Małgorzatą Kowalską, Jolantą Dziadowicz – Radosz, Martą Grędą i Arturem Pisarczykiem.

Konkursy przedmiotowe w szkołach podstawowych mają bardzo dużą rangę. Pokazują bowiem jak poszczególne szkoły pracują z uczniami zdolnymi, to dlatego wynik tych konkursów jest czasem ważniejszy od rezultatu uzyskanego na egzaminie na koniec szkoły podstawowej.

Tytuł laureata konkursu przedmiotowego zwalnia uczniów z pisania z tej części egzaminu, z której dany uczeń zdobył laur i często otwiera drogę do najlepszych szkół średnich w całej Polsce. Żeby go zdobyć trzeba jednak przejść aż trzy etapy - rozpoczynając od pierwszego szkolnego, a kończąc na trzecim - wojewódzkim, do którego trafiają tylko najlepsi uczniowie.

W roku szkolnym 2022/2023 przeprowadzono konkursy z 10 przedmiotów.

W tym roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Płk. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka" w Busku-Zdroju osiągnęła duży sukces- pięcioro jej uczniów osiągnęło tytuł laureata, a jedna uczennica tytuł finalisty.

VII Wojewódzki Konkurs z Matematyki

Wiktor Majcher – uczeń  klasy 8e

nauczyciel: Artur Pisarczyk

X Wojewódzki Konkurs z Języka Angielskiego

Marcel Kwiatkowski – uczeń klasy 8a

nauczyciel: Małgorzata Kowalska

IV Wojewódzki Konkurs z Historii

Wiktoria Wieloch - uczennica klasy 8e

Natalia Domagała - uczennica klasy 8e

nauczyciel: Jolanta Dziadowicz-Radosz

VI Wojewódzki Konkurs z Języka Polskiego

Antonina Papier – uczennica klasy 8d

Ponadto Wiktoria Wieloch wywalczyła tytuł finalisty w tym konkursie.

nauczyciel: Marta Gręda

Wręczenie dyplomów i medali odbyło się we wtorek, 18 kwietnia w sali konferencyjnej w Centrum Kongresowym Targów Kielce gdzie spotkali się najzdolniejsi młodzi ludzie ze Świętokrzyskiego, którzy zdobyli prestiżowe tytuły laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Podczas pięknej gali młodzież odebrała medale, łącznie nagrodzono 210 osób.