Siatkarki PSP nr 3 trzecie w województwie!

W dniu 8 marca 2023 r. w Hali Sportowej X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Wybickiego w Kielcach, odbył się finał Siatkarskich Mistrzostw Szkół Podstawowych  województwa świętokrzyskiego dziewcząt klas 4 – 6. Imprezę zorganizował Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz stowarzyszenie Sport CK.

Do rozgrywek z całego województwo zgłosiły się drużyny z 42 szkół podstawowych. W drodze eliminacji w poszczególnych regionach wyłoniono 14 drużyn, które zakwalifikowały się do finału wojewódzkiego.

Wśród nich znalazła się drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Płk. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” w Busku-Zdroju trenowana przez nauczycielkę wychowania fizycznego tej szkoły, mgr Renatę Kuzę.

Uczestnicy finału zostali podzieleni na 4 grupy. Buska drużyna zajęła w swojej grupie pierwsze miejsce – jedyne premiowane awansem do półfinału. Nasze zawodniczki wygrały po 2 : 0 z zespołami SP Rudki i ZSP Bodzentyn.

W półfinale busczanki trafiły na mocny zespół SP nr 25 w Kielcach (późniejsze mistrzynie całych zawodów), przegrywając 0 : 2. W meczu o 3 miejsce po zaciętym tylko pierwszym secie nasze dziewczęta wygrały 2 : 0 z drużyną SP 13 ze Skarżyska-Kamiennej.

W „brązowej” drużynie wystąpiły: Julia Bąk,  Maja Wawszczyk, Maja Moskal, Maria Paluch, Nadia Margosiak, Klaudia Szymaszek. Wspierała ich z trybun 8-osobowa grupa kibiców z PSP w Busku pod opieką mgr Edyty Maj.

Renata Kuza