MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY W ZBLUDOWICACH

Dnia 12 maja w ZPO w Zbludowicach w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY. Celem tego konkursu  było rozwijanie zainteresowań matematycznych,  popularyzacja matematyki wśród dzieci oraz przygotowanie uczniów do wykorzystania zdobytej wiedzy matematycznej przy rozwiązywaniu problemów w innych dziedzinach nauki.

Uczniowie mieli do rozwiązania  test składający się z zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru.

Na zmagania z matematyką w tym roku zdecydowało się 8 uczniów naszej szkoły:

Tymoteusz Banach kl.VIa, Damian Stramski kl. VIa, Filip Świątek  kl. VIa,  Maksymilian Szczubiał kl. VIb, Kacper Dybała kl. VIc, Alicja Grzywa kl. VIc, Klaudia Kordos kl. VIc, Agata Walasek kl. VLc.

Komisja konkursowa po  sprawdzeniu testu ogłosiła wyniki. Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr3 w Busku Zdroju otrzymali następujące miejsca:

I miejsce – Kacper Dybała

III miejsce – Alicja Grzywa i Agata Walasek

Wyróżnienie – Damian Stramski, Filip Świątek, Maksymilian   Szczubiał  oraz Klaudia Kordos.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a wygranym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.