BLIŻEJ SZKOŁY jak co roku!

Każdego roku w naszej szkole koniec maja, bądź początek czerwca to czas na rozgrywki sportowo-umysłowe  uczniów klas IV- VI oraz ich rodziców. Tegoroczny rambit odbył się 8 czerwca. Hasło przewodnie imprezy, a mianowicie: "ZDROWIE PSYCHICZNE JEST DLA NAS WAŻNE!" było związanie z realizowanym w szkole Programem Promocji Zdrowia.

Każda klasa wytypowała wcześniej dwa zespoły reprezentantów do rozgrywek umysłowych i sportowych, w skład których wchodzili również rodzice. Uczniowie zadbali także o poczęstunek, składający się z pysznych i zdrowych przekąsek. Klasy przygotowały transparenty z hasłami zagrzewającymi do walki ich drużyny i jednocześnie promującymi zdrowy tryb życia. Bitwę o puchar Dyrektora Szkoły rozpoczęto rozgrywkami umysłowymi, podzielonymi na dwie kategorie. W pierwszej z nich- "Dbajmy o zdrowie psychiczne" drużyny miały za zadanie odgadnąć hasło w krzyżówce zgodnie z podanymi wskazówkami. Większość uczestników poradziła sobie świetnie. Kolejna konkurencja podzielona była na trzy kategorie: MOJA SZKOŁA, MOJE ZDROWIE i MOJA WIEDZA. Dotyczyły one odpowiednio wiedzy z zakresu życia szkoły i regulujących je dokumentów, znajomości Programu Promocji Zdrowia i ogólnych zagadnień dotyczących zdrowego stylu życia  oraz wiedzy z zakresu poszczególnych przedmiotów szkolnych. Uczestnicy tym razem musieli zmierzyć się nie tylko z pytaniami, ale również zadaniami, które niejednokrotnie okazywały się nieco kłopotliwe. Dostarczyły one jednak wszystkim dużo emocji i zabawy. Po wysiłku umysłowym drużyn  nadszedł czas na to, aby  reprezentanci wybrani do rozgrywek sportowych pokazali swe umiejętności i sprawność fizyczną. Okazało się, która klasa najlepiej radzi sobie z badmintonem i skakaniem na skakance. Zmaganiom drużyn sportowych towarzyszył gorący doping publiczności. Po podliczeniu punktów i małej dogrywce udało się wyłonić zwycięzców tegorocznej imprezy:

I miejsce- klasa Vb

II miejsce- klasa VI a

III miejsce- klasa IVa

Wszystkie klasy, niezależnie od wyniku otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki.

Z pucharem, czy też bez wszyscy uczestnicy rambitu bawili się świetnie. Dziękujemy rodzicom, uczniom, dyrekcji i nauczycielom za uczestnictwo i zaangażowanie.

ZAPRASZAMY ZA ROK!