Pisarskie umiejętności BLANKI WIEWIÓRY z PSP Nr 3 w Busku- Zdroju

Uczennica klasy siódmej b -BLANKA WIEWIÓRA- została Laureatką XI edycji Międzypowiatowego Konkursu Literackiego ,,Skrzydłem Wiatru Pisane”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 kwietnia 2024 roku o godz.13:00 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Gustawa Herlinga –Grudzińskiego w Kielcach Filia w Busku- Zdroju.

Konkurs Literacki został zainaugurowany w 2013 roku przez Powiatowy Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Busku-Zdroju oraz Bibliotekę Pedagogiczną w Kielcach Filię w Busku-Zdroju.

To wydarzenie, któremu organizatorzy nadali duży prestiż. Konkurs ten otrzymał akceptację Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty i jest punktowany na świadectwie.

Temat przewodni tegorocznej  edycji  nosił tytuł: ,,Magia powraca do współczesnego świata-napisz opowiadanie, w którym bohaterowie muszą dostosować się do nowej rzeczywistości, ukrywając swoje zdolności przed zwykłymi ludźmi”.  Konkurs był skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas 7-8.

Blanka podjęła bardzo trudne wyzwanie. Temat tegorocznej edycji okazał się wymagający-jednak autorka pracy podołała surowym wymogom i jej tekst wykazał indywidualizm i oryginalność ujęcia tematu. Praca była poprawna pod względem językowym ,ortograficznym i interpunkcyjnym.

Poziom był bardzo wysoki. Nadesłano  44 prace .

Z powiatu buskiego  w gronie najlepszych znalazło się sześcioro uczniów. Wśród nich była jedyna reprezentantka z Buska – BLANKA WIEWIÓRA z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Aleksandra Krzyżanowskiego w Busku-Zdroju.

Jest to ogromne osiągnięcie i źródło dumy dla nauczycielki języka polskiego Marty Grędy a także całej społeczności szkolnej.

Gratulujemy siódmoklasistce znakomitego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w nauce oraz pasjonującej podróży przez świat literatury. Niech ten sukces będzie inspiracją dla innych uczniów w dążenia do doskonałości i rozwijania swoich zainteresowań.