Dzień Ziemi 2024r.

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się uroczysty apel , w którym brała udział społeczność uczniowska klas 0-IV i V-VIII. Tegoroczny Dzień Ziemi  odbył się pod hasłem „Planeta vs. Plastik”. Apel skoncentrowany był na szkodliwości plastiku dla środowiska naturalnego , zdrowia ludzi i zwierząt. Podczas apelu uczniowie obejrzeli inscenizację pt.” Ziemia u doktora”, przypomniano zasady prawidłowej segregacji śmieci, poruszono tematykę recyklingu.  Uczniowie wysłuchali wierszy, piosenek , obejrzeli taniec  o tematyce ekologicznej w wykonaniu kolegów i koleżanek  . Podczas apelu promowano zachowania i postawy proekologiczne, potrzebę dbania o środowisko naturalne, zachęcano do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego, budowania wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.