SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W GMINNYM KONKURSIE ORTOGRAFICZNYM

Tradycją Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku - Zdroju stał się organizowany corocznie Gminny Konkurs Ortograficzny. Z kolei uczniowie   naszej szkoły z dużym zapałem i chęcią biorą udział w ortograficznych potyczkach.

Dnia 5 i 6 marca 2024 r. pod kierunkiem nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Busku – Zdroju odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu ortograficznego dla uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie klas IV-V oraz uczniowie klas VI-VIII.
            Tego typu przedsięwzięcia to wspaniała okazja do sprawdzenie opanowania zasad ortograficznych i posługiwania się nimi w praktyce, kształtowanie czujności ortograficznej
i wyrabiania nawyku poprawnego pisania.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO

Nasi uczniowie po raz kolejny zajęli zaszczytne miejsca:

W kategorii wiekowej klas IV-V:

I miejsce – Ksawer Swat VB (opiekun p. Kamila Urban)

II miejsce – Blanka Fabisiak – Rąpel VC (opiekun: p. Ewa Augustowska)

W kategorii wiekowej klas VI-VIII:

III miejsce Kacper Piękoś VII C (opiekun: p.Karolina Goroń)

Dwie uczennice otrzymały wyróżnienia:

- Zuzanna Niemiec - PSP nr 3 w Busku - Zdroju (opiekun: p. Kamila Urban)

- Weronika Pila - PSP nr3 w Busku – Zdroju (opiekun: p. Kamila Urban)

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę w konkursie i życzymy kolejnych sukcesów.