WITAJ SZKOŁO!!!

Początek roku szkolnego to nieodłączna część życia każdego ucznia, która zawsze przypada na początku września. Każdy uczeń to potwierdzi – okres od zakończenia roku szkolnego w czerwcu do jego rozpoczęcia we wrześniu mija w mgnieniu oka. Niektórzy są z tego powodu mało zadowoleni, inni nie mogą się już doczekać pierwszego dzwonka. Spotkania z kolegami i koleżankami, wakacyjne opowieści, czyste konto jeśli chodzi o oceny. Po dwumiesięcznym wypoczynku, po wielu dniach wypełnionych radością, nadszedł dzień, w którym – jak co roku – witamy szkołę i nowy rok szkolny.

Na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego byli z nami: pan Marek Madetko – dyrektor szkoły, pani Joanna Bucka – wicedyrektor szkoły, pan Piotr Suwaj – wicedyrektor szkoły, wiceburmistrz Urzędu Miasta i Gminy Busko – Zdrój – pan Michał Maroński, grono pedagogiczne, uczniowie i ich rodzice.

`Inaugurację roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole rozpoczęła część oficjalna - wprowadzenie sztandaru szkoły i wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Nie mogło zabraknąć również okolicznościowych przemówień pana dyrektora i zaproszonych gości, którzy przekazali życzenia wielu sukcesów w rozpoczynającym się roku szkolnym, nauczycielom wyrozumiałości

i cierpliwości, a uczniom - zapału w zdobywaniu wiedzy.

Potem przyszła kolej na wysłuchanie piosenek i wierszy w wykonaniu uczniów, którzy zaangażowali się w przygotowanie części artystycznej uroczystości.

Mimo, że rozpoczęcie roku szkolnego kojarzy się z obowiązkami, uczniowie z uśmiechami na twarzach udali się do klas na pierwsze powakacyjne przywitanie kolegów i nauczycieli.