Sprawozdanie za czerwiec 2023 – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

W czerwcu 2023 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 w Busku-Zdroju realizowane są zajęcia z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych i sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

W dniu 16.06.2023r. uczniowie z klasy 5 C uczestniczyli w lekcji języka polskiego w pracowni okularów VR. Temat lekcji brzmiał: „Z wizytą w teatrze. Teatr w okularach do wirtualnej rzeczywistości.” Uczniowie wysłuchali nie tylko opowieści o teatrze współczesnym, ale również o historii teatru greckiego i jego budowie. Dzięki zasobom portalu CLASSVR oraz wykorzystaniu okularów VR wszyscy uczestnicy zajęć mogli przenieść się w czasie do starożytności i wirtualnie zwiedzić antyczny teatr grecki.

Dnia 2 czerwca uczniowie klas IV „c” oraz IV „d” mieli zajęcia w pracowni robotyki. W trakcie lekcji korzystali z klocków LEGO Education Spike Essentail, które nasza szkoła otrzymała w ramach programu Labolatoria Przyszłości. Klocki te pozwalają  uczyć  umiejętności rozwiązywania problemów i opowiadania historii podczas zabawy, która uczy dzieci wytrwałości i samodzielnego myślenia.

Czwartoklasiści zostali podzieleni na grupy. Każdy zespół miał za zadanie czytając instrukcję wykonać dowolny projekt. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie bardzo chętnie pracowali, pomagali sobie wzajemnie. Pod koniec zajęć z pomocą nauczyciela uczniowie uruchomili zbudowane modele . Wszyscy byli zadowoleni ze swoich prac. Czytanie instrukcji może być wyzwaniem, nauką i świetną zabawą!

Następne działania już po wakacjach!