Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023, pożegnanie klas ósmych

W Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 im. Płk. Aleksandra Krzyżanowskiego "Wilka" w tej ostatniej uroczystości przyświecało motto  "Nic dwa razy się nie zdarza..." znanego utworu poetyckiego Wisławy Szymborskiej.

W postawie stojącej został odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie dyrektor szkoły Marek Madetko przywitał wszystkich zebranych gości, uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne i pracowników szkoły. Podziękował wszystkim za bardzo dobrze wykonaną pracę  roku szkolnym 2022/2023.

Najpierw pożegnali się uczniowie klas młodszych 3-5, a następnie przed rodzicami, nauczycielami, pracownikami szkoły oraz  Przewodniczącą Rady Rodziców Aleksandrą Kaszą, w podniosłej atmosferze odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły i pożegnania  absolwentów.

Uczniowie klas VIII "d", "e" i "b" pod czujnym okiem polonistki Marty Grędy w prześlicznie udekorowanej sali przedstawili wzruszający montaż słowno-muzyczny, by podziękować swoim  nauczycielom i rodzicom za pomoc, wsparcie i trud włożony w ich nauczanie i wychowanie. Podczas tego występu niejednej osobie łza zakręciła się w oku a atmosfera jaka została stworzona była niepowtarzalna. Przepiękny głos Julii Kumór usłyszeli zebrani podczas interpretacji  utworu M.Grechuty "Ważne są dni, których jeszcze nie znamy". Nietuzinkowej melorecytacji , można było posłuchać w wykonaniu Antoniny Papier "Wędrówką ,jedną życie jest człowieka". W tle można było usłyszeć skrzypce, na których grała czarująco Oliwia Poros.

Momentem długo wyczekiwanym przez uczniów było wręczenie przez dyrektora szkoły Marka Madetko i zastępców Joannę Bucką oraz Piotra Suwaja nagród za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję i sukcesy osiągnięte w konkursach oraz szkolnych stypendiów. Pan Dyrektor pogratulował  uczniom osiągnięć i wyników, postępów w nauce i w stawaniu się lepszymi. Nauczycielom za codzienną pracę w tych niełatwych czasach, podziękował za zaangażowanie i przekazana wiedzę. Rodzicom wyraził wdzięczność za współpracę z placówką docenił jednocześnie osiągnięcia ich  dzieci.

Na zakończenie życzył wychowankom bezpiecznych, udanych i wspaniałych wakacji.