Wiele dobra w świątecznej akcji charytatywnej dla Hospicjum.

W Naszej szkole, już po raz trzeci, została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz  HOSPICJUM w Busku Zdroju, które prowadzi Fundacja Gospodarcza Św. Brata Alberta.

22 grudnia przekazaliśmy Hospicjum artykuły higieniczne zebrane podczas zbiórki w naszej szkole. Na spotkaniu z Dyrektorem Hospicjum Panem Jarosławem Zatorskim omawialiśmy rodzaje działań pomocowych, które mogliby realizować wolontariusze naszej szkoły na rzecz pensjonariuszy.  Bardzo się cieszymy, że  współpraca z Hospicjum tak się rozwija, a  nasi Wolontariusze mają możliwość tak prężnie działać na rzecz innych.

W ramach akcji zebraliśmy też bardzo dużo przepięknych, ręcznie wykonanych kartek świątecznych. Jesteśmy pod dużym wrażeniem pomysłowości uczniów, kreatywności oraz staranności ich wykonania. Każdy z podopiecznych Hospicjum, który otrzymał kartkę od ucznia naszej szkoły poczuł się naprawdę wyjątkowo... My natomiast czuliśmy się wyjątkowo, gdy otrzymaliśmy na ręce Pani Dyrektor Joanny Buckiej, cudowne, ręcznie wykonane przez pensjonariuszki Hospicjum ozdoby choinkowe i opaski.

Składamy serdeczne podziękowania  całej Społeczności Szkolnej za włączenie się w to dzieło pomocy innym  i już odliczamy dni do czwartej edycji akcji.

Koordynatorzy akcji:

1. Korczak