Gwiazdka dla Onkologii

Święta to dla każdego z nas czas wyjątkowy, czas radości i oczekiwania.

Dla dzieci, które są pacjentami Oddziału Onkologii i Hematologii w Kielcach, to trudny okres, ponieważ często muszą spędzić święta w szpitalu, z daleka od domu.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 we współpracy z wolontariuszami „Młodzi dla Świata”, działającego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Busku-Zdroju, postanowiła podarować małym pacjentom „Gwiazdkę” w postaci materiałów plastyczno-technicznych, by choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie.

Wśród podarunków znalazły się książeczki, puzzle, gry edukacyjne, kolorowanki  i wiele innych przydatnych pomocy dydaktycznych, które 22 grudnia zostały przekazane małym pacjentom.

Za tak otwarte serca składamy serdeczne podziękowania Całej Społeczności Szkolnej, która wsparła inicjatywę pomocy.  Mamy nadzieję, że gest wolontariatu i wszystkich osób, które przyczyniły się do niesienia dobra, choć w minimalnym stopniu pomoże w znoszeniu trudów choroby małym, dzielnym pacjentom.

Dziękujemy.