KSIĄŻKI, KSIĄŻECZKI

"Kiedy otwierasz książkę,
 wkraczasz jakby do teatru: najpierw jest kurtyna,
odsuwasz ją i przedstawienie się zaczyna."

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" gościliśmy u siebie mamę Kacperka na wspólnym czytaniu bajek. Pani Sylwia przyniosła książki z dzieciństwa, które wybrała wraz z Kacperkiem. Obecnie są to najchętniej wybierane bajki przez syna. Dzieci były bardzo zainteresowane ich treścią oraz sposobem ich przekazu. Dziękujemy serdecznie Pani Sylwii za ciekawe przedstawienie utworów, ponieważ „jak dobrze słuchać bajek, wie każde dziecko, zwłaszcza, gdy czyta je mama lub tata.” Warto zatem zachęcać i czytać dzieciom książki codziennie, jak orzekł Umberto Eco, kto czyta książki, żyje podwójnie. Jeśli pomożemy dziecku pokochać książki, to zapewne z większą motywacją będzie uczyło się czytać, nawet gdy opanowanie techniki czytania okaże się przejściowo trudne.

Do głośnego czytania bajek, bajeczek i legend dołączyli się także rozczytani wychowankowie naszej grupy – Dominik, Gabriela, Lena, Marcel, Wit i Zuzanna. Dziękujemy!