BEZPIECZNIE KORZYSTAMY Z URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

Mój komputer, mój komputer,
On jest super, super, super!
On najlepszym jest kolegą,
Nie potrzeba mi innego!...

Dnia 10 czerwca naszą przedszkolną grupę odwiedził Pan Piotr - nauczyciel informatyki pracujący w naszej szkole. Przybył do nas, aby podzielić się wiedzą z zakresu bezpiecznego korzystania z komputera oraz internetu. Podczas prezentacji przedszkolaki zapoznały się z wieloma nowymi terminami technicznymi związanymi z dziedziną nauki jaką jest informatyka. Ponadto poznały budowę komputera, dowiedziały się do czego służą poszczególne jego części  oraz z czym wiąże się praca informatyka. Prowadzący omówił również zasady korzystania z komputera, podkreślając, że nie należy spędzać przy nim długo  czasu, gdyż nie służy to naszemu zdrowiu. Mamy nadzieję,  że dzieci wyciągnęły wnioski z tej pouczającej, ciekawej wizyty Pana Piotra i będą stosować się do jego cennych rad. Nauczyciel zakończył swe zajęcia akcentując, że komputer to fajna sprawa, bawi a zarazem uczy, jednak warto pamiętać, że korzystniejszą drogą zdobywania informacji, wiedzy i zabaw mogą stać się niewątpliwie inne, atrakcyjniejsze formy aktywności. Kończąc swą przygodę z inspirująca lekcją informatyki Pan Piotr zaprosił wszystkich przedszkolaków do pracowni komputerowej. Dzieci poznały zasady korzystania z pracowni  oraz programu graficznego Paint, który posłużył im do samodzielnego projektowania.Powstałe koncepcje były koordynowane przez naszego Gościa, który udzielał wsparcia i służył pomocą naszym dzieciom.

Serdecznie dziękujemy! Ale szkoda, że tak szybko minął czas przed komputerami.