CERTYFIKAT SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

Dnia 29 września 2017 r. w Sanatorium Marconi odbyła się konferencja w ramach XV  Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby, podczas której miał miejsce piąty  Zlot Szkół Promujących Zdrowie.

Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik dokonał inauguracji zlotu, a następnie wraz z Wojewódzkim koordynatorem Szkół Promujących Zdrowie Panią Małgorzatą Połeć wręczył szkołom Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie. Po dwuletniej realizacji Programu Promocji Zdrowia i wdrażaniu działań mających na celu promowanie zdrowego stylu życia Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Busku-Zdroju otrzymała tenże certyfikat. Oficjalna przynależność do sieci Szkół Promujących Zdrowie daje powód do dumy, a jednocześnie nakłada na szkołę swego rodzaju powinność dalszej realizacji wszelkich działań związanych z promocją zdrowia wśród społeczności szkolnej.

W ramach konferencji odbyły się również ciekawe wykłady koncentrujące się wokół problematyki depresji - hasła przewodniego tegorocznego festiwalu:

• "Profilaktyka niedosłuchu."
  • "Dystres a nowotwory złośliwe."
  • " Uzależnienia a depresja."
  • " Jak się bronić przed manipulacją w kontaktach międzyludzkich?"
  • " Emocje- wróg czy przyjaciel uzależnienia?"

Obecni na konferencji uczniowie klasy VI a, reprezentujący szkołę na Forum Zdrowia wysłuchali wszystkich wystąpień, a nawet niektórzy z nich zostali nagrodzeni za prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące poruszanych na forum zagadnień.  Na koniec spotkania klasa została zaproszona na warsztaty zorganizowane przez Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Uczniowie z przyjemnością wykonywali zabawne zadania przygotowane dla nich przez Panie prowadzące. Zgodnie uznali, że było to miłe zakończenie tegorocznej konferencji.